FCBM

Go to content

13 Bayern játékos európában!

13 Bayern Játékos európában!
A téli szünet után, a Bayern megnyerte mindkét tétmérkőzését, és körülbelül a csapat fele fog hiányozni Münchenből a különböző válogatottbeli kötelezettségek miatt. A szerdai nap az év első olyan napja lesz, amikor a világ minden részén válogatottak csapnak össze egymással barátságos meccsek keretében. A Bayern keretének 24 játékosából, 13-at érint a szerdai meccsdömping.

Ha ezt nemzetekre lebontjuk, akkor a legtöbb Bayern játékost Németország ausztriai vendégjátéka érint. Miroslav Klose, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger és Lukas Podolski is szerepet kaphat a szerdai osztrákok elleni meccsen. A németeket nem sújtja különösebben nagy sérüléshullám, és Löw eltökélt abban, hogy Podolskinak bizonyítási lehetőséget adjon. A Bayern München csatára hetek óta küszködött porckorongsérvével, de mostanra ?egészséges, és játékra kész,? mondta el Löw.

Visszatérés Sagnol számára

Ugyanez vonatkozik Franck Ribéryre is. A középpályást 45 percnyi játék után lecserélték a Rostock elleni tavaszi szezonnyitón, aki a térdínjára panaszkodott, de a problémája szerencsére nem olyan súlyos, így valószínűleg pályára léphet Málagán, a spanyolok ellen. Továbbá Willy Sagnol is visszatér a francia csapatba, tíz hónap után először. A jobbhátvéd utoljára még 2007. március 24-én szerepelt válogatottja mezében, mielőtt súlyos porcsérülést szenvedett.

München jelenlegi legeredményesebb játékosa, (aki a góllövőlistát is vezeti) Luca Toni egy rövid kis kirándulást tesz Zürichbe, ahol is az olaszok, a portugálokkal találkoznak. A levegő hőmérséklete valószínűleg sokkal kellemesebb lesz Isztambulban Hamit Altintop számára, ahol is a török középpályás a svéd nemzeti tizenegy ellen kaphat játéklehetőséget. Dublin ennél valamivel hűvösebb kirándulás lesz Lúcio, és Breno számára, ahol is a védekező duó Írország ellen léphet pályára.

Nemzeti tizenegy a klubcsapat ellen

Talán a legfurcsább fellépése Daniel van Buytennek lesz. A Bayern védője a Standard Liége csapatához utazik, hogy a belga nemzeti tizenegy, egy belga klubcsapattal vehesse fel a versenyt a győzelemért. És végül a leghosszabb utazás kétségkívül a Bayern argentin duójára Martin Demichelisre és José Sosára vár, mivel a duó meg sem áll egészen Los Angelesig, ahol is Guatemala legjobbjaival mérhetik össze tudásukat. Martin és José a hosszú utazás miatt, péntekig nem tér vissza Münchenbe, de a többi játékos nagy része valószínűleg visszatér a csütörtöki Säbener Strasse-i edzésre.

www.fc-bayern.atw.hu | tomidrums@gmail.com

Back to content | Back to main menu