Go to content

Hansa Rostock-Bayern München

Hírek

Rostock-Bayern 1:2

Remek összecsapást hozott a Bundesliga tavaszi nyitómérkőzése. A láthatóan jó formában lévő Bayern egy izgalmas és igazán küzdelemes meccsen vívta ki a három pontot, bár közel sem volt egyszerű dolguk.

A rostocki Ostseestadion 29.000 nézője előtt a Bayern az előre várt kezdőtizeneggyével lépett pályára. A jobb hátvéd posztján ismét Willy Sagnol kapott helyett, a jobb oldali középpályás Sosa volt, aki úgy tűnik kiszorította a kezdőből Altintopot. Schweinsteiger eltiltását töltötte, Poldi és Jansen sérült volt. A csatárduót a már jól megszokott Toni-Klose alkotta. A kupameccsen pihentetett Demichelis pedig visszatérhetett a védelem tengelyébe

Remek kezdés

Nagy iramban kezdődött az összecsapás, a Rostock nagy erőkkel támadott az első percekben. A Bayern azonban állta akezdeti rohamokat, s pár perc elteltével a müncheni csapat át is vette a kezdeményezést. Nem is kellett sokáig várni a gólra. A 11.percben egy remekbe szabott háromszögelés után Ribéry lőtt a hálóba. A gól előtt Klose külsővel nagyszerűen pörgette oda a labdát a bal oldalon betörő Zé Robertohoz, aki az alapvonalról az érkező francia elé tálalat, ő pedig - szokásához híven - nem hibázott. 0:1.
Az első gólt követőn rögtön meglehetett volna a második. De a remek kiugratást kapó Klose túl önzetlen akart lenni - s a ahelyett, hogy ő maga lőtt volna - a csatártársának gurította lasztit, amely azonban túl hosszúnak bizonyult. Így egy hatalmas ziccer maradt ki. S bár az ezt követő percekben nem jöttek futószalagon a helyzetk, a Bayern végig kontroll alatt tartotta az ellenfelét, amely rendkívül aggilisen futbalozott. Néha már-már durván; nem véletlen kapott négy játékosuk is sárgát.Az újabb jó lehetőségért Willy Sagnolnak járt dícséret, aki a jobboldalt úgy ment el két védő között, mint ha ott se lettek volna. A beívelése pedig hajszálpontosan honfitársa, Ribéry lábára éerkezett, aki a védője mellett elhúzott labdát éppen hogy fölévágta. A bajorok több helyzetet is kialakítottak, de egészen a 43. percig kellett várni az újabb találatra. Egy van Bommel szabdrúgás után a bal oldalon helyezkedő Tonihoz került a labda, aki nem hibázott, és a kirobbanó Wächter mellett a kapuba lőtt. Így 0:2-vel vonulhattak szünetre a csapatok. A szünetben Ottmar Hitzfeld cserére kényszerült. A megsérült francia szélső helyére Altintopot küldte, aki a jobb oldali középpályás helyére állt. Így a balszárnyon Sosa vette át Ribéry helyét.
A második félidőre még nagyob elszántsággal jött ki a Rostock csapata, melynek meg is lett az eredménye. Kern távoli bombáját nagyszerűen hárította az amúgy parádésan védő Kahn, azonban Rahn ismétlése a kersztlécről ismét Kernhez pattant, aki nem habozott és labdát a hálóba küldte. Kahn ekkor már tehetelen volt. 1:2 (52.perc) A meccs ezután vált igazán izgalmasá. (Bár addig se panaszkodhattunk.) A Hansa mindent megtett az egyenlítésért, de a Bayern állta a sarat, s próbált ellentámadásokat vezetni. A hektikus játékban, bármikor eshetett volna egy gól. A 77.percben aztán Hitzfeld újra cserélt. Klose helyére Ottl állt be. De ez nem gyengítette nagyon a Bayern támadójátékát. Sőt. A meccs végefele Toni többször is (80./86./90.) eldönthette volna a mérkőzés kimenetelét. Az eredmény azobna már nem változott, maradt az 1:2.
A Bayern nehéz meccsre számított, az is lett. De a csapat remekül küzdött és több gólt lőtt mint ellenfele, így megérdemelten vitte el a három pontot.

FC Hansa Rostock - FC Bayern 1:2 (0:2)

FC Hansa Rostock: Wächter - Langen, Orsetes, Gledson, Stein - Rathgeb - Bartels, Yelen (83. Dorn), Rahn (83. Cetkovic) - Kern, Agali (88. Hähnge)

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Demichelis, Lahm - Sosa, Van Bommel, Zé Roberto, Ribéry (46. Altintop) - Klose (77. Ottl), Toni
Bíró: Florian Meyer (Burgdorf)
Nézőszám: 29.000 (teltház)
Gólok: 0:1 Ribéry (11.), 0:2 Toni (43.), 1:2 Kern (52.)