FCBM

Go to content

Sabener Strasse 51

A Bayern edzoőpályája és központja

"Az edzo~pálya fantasztikus. Kitu^no~ek a munkakörülmények" – mondta a francia sztár, Willy Sagnol, mikor 2000 nyarán megérkezett Münchenbe. És a véleménye nem meglepo~: nem volt eddig olyan újonnan igazolt játékos, akire ne lett volna hatással a klub fo~hadiszállása, a München külvárosában, Harlachingban található Sabener Strasse 51. A 70.000 négyzetméteres létesítmény mindent megad, amire egy profi labdarúgónak szüksége van.

Az edzo~pálya négy füves területet foglal magába, többek között egy fu^tött és egy mu^füves pályát. Valamint a játékosok számára 1990-ben átadtak egy multifunkcionális sportlétesítményt is, amely tartalmaz egy öltözo~t, egy masszázsszobát, egy orvosi szobát, egy pezsgo~fürdo~t, de itt kapott helyett a rehabilitációs központ és a konferencia szoba a video-elemzésekhez szükséges felszereléssel is.

A Bayern játékosai és edzo~i stábja örvendhetnek Európa egyik legkorszeru^bb edzo~központjának. De a mino~séghez való ragaszkodás nem csak erre a területre hat ki. Németország legsikeresebb klubjának a központja van a Sabener Strassén. Bayern fanatikusok és látogatók ezrei jönnek a jegypénztárakba, a fanhoppokba, a klubétterembe, és az Euro Lloyd utazási irodába. A klub hozzáveto~leg 140 embert foglalkoztat az adminisztrációs központban, ott, ahol Karl-Heinz Rumenigge, Uli Hoeneß és Karl Hopfner irodái is vannak.

A vezeto~k elkötelezettségének egyik látható jele az Ifjúsági Ház, amely 13 fiatal sztárnövendék fejlo~désén dolgozik, hogy aztán részesei lehessenek a Bayern junior csapatának sikereiben. Ezeknek a fiatal tehetségeknek az értékét demonstrálja, hogy a Bayern junior csapata lett a bajnok 2001-ben és 2002-ben is (2006-ban is csak az országos dönto~n kaptak ki a Schalke ellen, és lettek másodikak). Olyan sztárok nevelkedtek az Ifjúsági Házban, mint Paolo Guerrero és Owen Hargreaves.

Az elrendezés egyedülálló: a Sabener Strasse 51 ad otthont a fiatal tehetségeknek, a profi labdarúgóknak, a menedzsmentnek, a klub dolgozóinak és a rajongóknak is, "a Bayern München lényege egy teto~ alatt van" – szokták mondani. De klub nem áll meg: ebben a szezonban szeretnék kibo~víteni a központot déli irányba.

www.fc-bayern.atw.hu | tomidrums@gmail.com

Back to content | Back to main menu